(8 puslapiai)
Atomo sandara. Atomas. Paulio draudimo principas. Cheminė termodinamika. Pirmas termodinamikos dėsnis. Antrasis termodinamikos dėsnis. Polimerai. Jų struktūra ir savybės. Skaityti daugiau(8 darbai)
(8 puslapiai)
Atomo sandara. Atomas. Paulio draudimo principas. Cheminė termodinamika. Pirmas termodinamikos dėsnis. Antrasis termodinamikos dėsnis. Polimerai. Jų struktūra ir savybės. Skaityti daugiau(4 puslapiai)
Chemija ir auksas. Auksas. Fizinės ir cheminės aukso savybės. Didžiausi aukso sąnašynai. Aukso lydiniai. Auksakalystė. Apie Olimpijos Dzeuso statulą. Skaityti daugiau(4 puslapiai)
Auksas. Auksas ekonomikoje. Cheminės ir fizinės savybės. Įdomu. Skaityti daugiau(2 puslapiai)
Kas yra cheminė ir elektrocheminė korozija? Kokie procesai vyksta cheminės ir elektrocheminės korozijos metu? Koks yra metalų apsauginės plėvelės vaidmuo metalų korozijoje? Kodėl geležies oksidų plėvelė netrukdo koroduoti geležiai? Kodėl gryni metalai koroduoja geriau nei ne gryni? Kas gali sudaryti korozines galvanines poras? Kuris lydinys koroduoja greičiau: Al-Cu ar Al-Mn? Kaip vyksta metalų korozija atmosferoje ir dirvožemyje? Kaip vyksta plieno korozija neutraliose tirpaluose? Kaip vyksta plieno korozija rūgščioje (pH-0) terpėje? Kokią įtaką metalų korozijai turi druskų hidrolizė? Kaip kovojama su metalų korozija, apsaugos būdai.? Kas yra anodinės ir katodinės metalų dangos? Kaip vyksta sidabruoto plieno korozija sužalojus Ag dangą? Kaip vyksta chromuoto plieno korozija sužalojus Cr dangą? Kokios būna apsauginės nemetalinės dangos? Kas yra metalų pasyvacija? Kokius žinote metalų pasyvatorius? Kokios medžiagos vadinamos korozijos aktyvatoriai? Kokie yra elektrocheminiai apsaugos nuo korozijos būdai? Varis neišstumia H2 iš praskiestų rūgščių. Kodėl vario plokštelė palietus cinku ant vario plokštelės išsiskiria vandenilis? Druskos rūgštyje įmerktos cinko plokštelė bei cinko plokštelė, iš dalies padengta variu. Kuriuo atveju korozija intensyvesnė? Skaityti daugiau(10 puslapių)
Geležis. Aliuminis. Varis. Sidabras. Auksas. Gyvsidabris. Cinkas. Švinas. Skaityti daugiau(4 puslapiai)
Istorija. Paplitimas gamtoje. Gavimas. Gavimo būdai. Natrio gavimas elektrolizės būdu. Fizikinės savybės. Vieta periodinėje lentelėje ir atomų sandara. Cheminės savybės. Reakcija su vandeniu. Reakcija su deguonimi. Natrio junginiai, jų gavimas, savybės ir panaudojimas. Natrio panaudojimas. Natrio chloridas. Natrio sulfitas. Natris vandenyje. Natrio žiedas apie Žemę. Natris ir plovimo priemonės. Skaityti daugiau(6 puslapiai)
Įvadas. Istorija. Pramoninis nikelio gavimas. Fizikinės savybės. Cheminės savybės. Pritaikymas. Biologinė reikšmė. Skaityti daugiau(10 skaidrių)
Bendros nemetalų savybės. VIA grupės elementai. VIA grupės elementų atomų sandaros palyginimas. VIA grupės elementų fizikinių savybių palyginimas. Siera. Savybės. Deguonis. Savybės. Viršuje – du sieros pavyzdžiai, apačioje – selenas ir telūras. Elementų ir jų oksidų savybių kitimo dėsningumai. Apibendrinimas. Skaityti daugiau