Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Cheminiai elementai>Cheminių elementų referatai

Cheminių elementų referatai (60 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Metalų poveikis aplinkai ir žmogui

  Aliuminis. Aliuminis gamtoje. Aliuminio pramonė. Auksas. Aukso gavimas. Aukso naudojimas. Cinkas. Cinko naudojimas. Cinko poveikis žmogui ir gamtai. Cinko svarba. Gyvsidabris. Gyvsidabrio poveikis organizmui. Gyvsidabrio radimas. Gyvsidabrio vartojimas. Natris. Paplitimas gamtoje. Natrio panaudojimas. Nikelis. Nikelis gamtoje. Nikelio panaudojimas. Varis. Vario svarba. Darbas iliustruotas paveikslėliais.
  Cheminiai elementai, referatas(10 puslapių)
  2005-12-06
 • Metalų savybės

  Apibūdinti aštuoni metalai, jų fizikinės ir cheminės savybės: Gyvsidabris, Cinkas, Švinas, Sidabras, Auksas, Varis, Aliuminis, Geležis.
  Cheminiai elementai, referatas(18 puslapių)
  2005-06-05
 • Naftos produktai ir jų tarša

  Naftos produktai ir jų tarša. Naftos cheminės savybės. Naftos cheminė sudėtis ir produktai.
  Cheminiai elementai, referatas(19 puslapių)
  2007-06-24
 • Natris

  Istorija. Paplitimas gamtoje. Gavimas. Fizinės savybės. Cheminės savybės. Natrio panaudojimas. Natrio junginiai, jų gavimas, savybės ir panaudojimas. Tai įdomu 25
  Cheminiai elementai, referatas(27 puslapiai)
  2005-04-29
 • Natris (2)

  Natris. Istorija. Natrio paplitimas gamtoje. Gavimas. Gavimo būdai. Terminės redukcijos procesai. Natrio gavimas elektrolizės būdu. Natrio chlorido elektrolizės procesai. Natrio fizinės savybės. Temperatūrinės priklausomybės. Cheminės savybės. Reakcija su vandeniu. Reakcija su deguonimi. Reakcija su vandeniliu. Reakcijos su halogenais. Reakcijos su amoniaku. Kitos reakcijos. Kai kurios reakcijos su organiniais junginiais. Natrio panaudojimas. Natrio junginiai, jų gavimas, savybės ir panaudojimas. Natrio hidridas. Natrio oksidas, peroksidas. Natrio hidroksidas. Natrio chloridas. Natrio karbonatas. Natrio hidrokarbonatas. Natrio cianidas. Natrio sulfatas. Natrio hidrosulfatas. Natrio sulfitas. Natrio tiosulfatas. Natrio nitratas. Kiti junginiai.
  Cheminiai elementai, referatas(19 puslapių)
  2005-04-29
 • Natris (3)

  Istorija. Paplitimas gamtoje. Natrio gavimas: Gavimo būdai, Terminės redukcijos procesai, Natrio gavimas elektrolizės būdu, Natrio chlorido elektrolizės procesai. Fizinės savybės: Temperatūrinės priklausomybės. Cheminės savybės: Reakcija su vandeni, Reakcija su deguonimi, Reakcija su vandeniliu, Reakcijos su halogenais, Reakcijos su amoniaku, Kitos reakcijos, Kai kurios reakcijos su organiniais junginiais. Natrio panaudojimas. Natrio junginiai, jų gavimas, savybės ir panaudojimas: Junginiai, Natrio hidridas, Natrio oksidas, peroksidas, Natrio hidroksidas, Natrio chloridas, Natrio karbonatas, Natrio hidrokarbonatas, Natrio cianidas, Natrio sulfatas, Natrio hidrosulfatas, Natrio sulfitas, Natrio tiosulfatas, Natrio nitratas, Kiti junginiai. D. Mendelejevas apie natrį. Neorganinė fotosintezė. Natrio laidai. Natris vandenyje. Natrio žiedas apie Žemę. Natris ir auksas. Natrio butadieninis kaučiukas. Natris ir plovimo priemonės. Darbas iliustruotas paveikslėliais, lentelėmis.
  Cheminiai elementai, referatas(26 puslapiai)
  2005-05-20
 • Natris (6)

  Istorija. Paplitimas gamtoje. Gavimas. Fizikinės savybės. Cheminės savybės. Natrio junginiai, jų gavimas, savybės ir panaudojimas. Natrio panaudojimas.
  Cheminiai elementai, referatas(7 puslapiai)
  2007-01-11
 • Natris ir jo reikšmė mūsų sveikatai

  Istorija. Paplitimas gamtoje. Gavimas. Fizinės savybės. Cheminės savybės. Natrio reikšmė mūsų sveikatai. Kaip nitratai veikia mūsų organizmą. Tai įdomu.
  Cheminiai elementai, referatas(13 puslapių)
  2007-12-14
 • Periodinė cheminių elementų lentelė

  Įvadas. Periodinė cheminių elementų lentelė. 1A grupė "Šarminiai metalai". 1A grupės nemetalas: Vandenilis. 2A grupė "Žemės Šarminiai metalai". 3A grupės metalai: Al, Ga, In, Tl. 3A grupės nemetalas: Boras. 4A grupės metalai: alavas ir švinas. 4A grupės nemetalai: Anglis ir silicis. 5A grupė: Azoto grupė. 6A grupė: Deguonies grupė. 7A grupė: Halogenai. 8A grupė: Inertinės dujos. Kiti kai kurie Mendelejevo lentelės elementai. Išvados.
  Cheminiai elementai, referatas(16 puslapių)
  2006-01-19
 • Periodinė cheminių elementų sistema

  Įvadas, cheminių elementų klasifikavimas, cheminių elementų periodiškumas, trumpa mokslininkų apžvalga (L.Nilsonas, D.Mendelejevas, K.Vinkleris, A.Bekerelis, P.Kiuri, M.Sklodovska ir daugelis kitų), periodinės sistemos grafiniai atvaizdavimo variantai, pagrindinių ir šalutinių pogrupių skirtumai, periodinis dėsnis, molekulės ir atomo sąvokos, atomo sandara, atomų elementariųjų dalelių savybės, (gamtiniai nuklidai - izotopai, izobarai), elementų ir jų junginių savybės, kvantiniai skaičiai, elektronų pasiskirstymas kvantiniuose lygmenyse, Paulio principas, Hundo taisyklė, Klečkovskio taisyklė.
  Cheminiai elementai, referatas(13 puslapių)
  2005-09-22
 • Rubidis, cezis, francis

  Rubidis. Fizinės ir cheminės savybės. Analitinis nustatymas. Rubidžio pramoninis gavimas (gamyba). Panaudojimas. Cezis. Francis.
  Cheminiai elementai, referatas(6 puslapiai)
  2007-01-18
 • Siera. Azotas. Fosforas

  Siera. Sieros rūgštis. Azotas. Amoniakas. Azoto oksidai. Nitroglicerinas – Nitro glycerinum (Glyceroli trinitras). Glicerolio ir azoto rūgšties esteris. Fosforas. Trąšų klasifikavimas. Nukleino rūgštys. Adenozintrifosfatas (ATP). Fosfolipidai.
  Cheminiai elementai, referatas(22 puslapiai)
  2007-11-12
 • Silicis

  Silicio atradimas, paplitimas gamtoje. Silicio fizinės ir cheminės savybės. Silicio gavimas. Silicio junginiai. Silicio rūgštys ir silikatai. Cementas. Stiklas. Keramika.
  Cheminiai elementai, referatas(7 puslapiai)
  2005-10-17
 • Silicis (2)

  Silicis gamtoje. Silicio atomo sandara. Anglies ir silicio palyginimas. Verta žinoti... Kodėl silicis nesudaro SiO2 molekulių, panašių į CO2 molekules? Silicio gavimas. Cheminės silicio savybės. Fizikinės silicio savybės. Silicio junginiai su vandeniliu. Silicio junginiai su metalais. Silicio junginiai su halogenais. Silicio junginiai su anglimi. Silicio junginiai su boru. Silicio organiniai junginiai. Panaudojimas. Kodėl silicis reikalingas mūsų organizmui? Trumpai apie silicį.
  Cheminiai elementai, referatas(11 puslapių)
  2007-04-08
 • Silicis ir jo junginiai

  Silicis gamtoje. Silicio atomo sandara. Silicio gavimas. Cheminės silicio savybės. Fizikinės silicio savybės. Panaudojimas. Silicio junginiai su vandeniliu. Silicio junginiai su metalais. Silicio junginiai su halogenais. Silicio junginiai su anglimi. Silicio junginiai su boru. Silicio organiniai junginiai. Panaudojimas.
  Cheminiai elementai, referatas(8 puslapiai)
  2005-11-25
 • Stroncis

  Stroncio atradimas. Stroncio savybės. Izotopų charakteristika. Gavimas. Radimas. Patekimas į organizmą. Naudojimas. Žala organizmui. Radionuklidų pašalinimas iš organizmo.
  Cheminiai elementai, referatas(10 puslapių)
  2005-03-07
 • Sunkieji metalai dirvožemyje

  Tikslai. Įvadas. Kas yra sunkieji metalai? Sunkiųjų metalų patekimas į aplinką. Rūgštaus lietaus poveikis dirvožemiui. Nitratų ir nitritų patekimas į žmogaus organizmą naudojant geriamąjį vandenį. Sunkiųjų metalų kenksmingas poveikis gyvam organizmui. Apsinuodijimas sunkiaisiais metalais. Sunkiųjų metalų šalinimas iš dirvožemio Na-EDTA tirpalais. Išvados.
  Cheminiai elementai, referatas(9 puslapiai)
  2006-12-21
 • Taurieji metalai

  Taurieji metalai. Rutenio ir osmio junginiai. Radžio ir iridžio junginiai. Paladžio ir platinos junginiai. Auksas. Aukso gavimas senovėje. Aukso naudojimas. Sidabras. Sidabro panaudojimas. Platina. Išvados.
  Cheminiai elementai, referatas(10 puslapių)
  2007-06-16
 • Vandenilis (2)

  Įvadas. Vandenilio privalumai. Vandenilio gamybos būdai, problemos. Vandenilio saugojimas. Kuro elementų tipai, privalumai, trūkumai. Vandenilio tiesioginė ir netiesioginė tarša. Pasiekimai vandenilio energetikos srityje. Tiriamieji darbai Lietuvoje. Išvados.
  Cheminiai elementai, referatas(13 puslapių)
  2007-04-20
 • Varis

  Vario panaudojimas. Varis gamtoje, žmoguje, gyvūnuose. Vario istorija. Vario lydiniai. Vario gavimas. Vario savybės. Tai įdomu. Darbas iliustruotas nuotraukomis.
  Cheminiai elementai, referatas(5 puslapiai)
  2005-12-17
 • Puslapiai:
 • 1
 • 2
 • 3
Puslapyje rodyti po